Напередодні дня пам’яті прп.Антонія Печерського архієпископ Феодосій співслужив Предстоятелю у Києво-Печерській Лаврі

22 липня, напередодні дня пам’яті преподобного Антонія Печерського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили архієреї Української Православної Церкви, гості та братія Києво-Печерської обителі у священному сані.

Завтра Предстоятель очолить святкове богослужіння в цьому ж храмі. Початок богослужіння о 8:30.

В обителі в цей день будуть звершені п’ять Літургій, у тому числі нічне богослужіння. Після закінчення Божественної літургії в Успенському соборі архієреї, духовенство і віруючі пройдуть хресним ходом до Ближніх (Антонієвих) печер.

Преподобний Антоній Києво-Печерський народився у 983 році в місті Любечі, недалеко від Чернігова. З юних літ подвижник бажав послужити Богові в чернечому чині. Промислом Божим прп. Антоній удостоївся прийняти чернецтво на Святій Горі Афон. Там він отримав повеління від ігумена повернутися на Батьківщину та звершувати серед земляків свій чернечий подвиг. Разом із цим благословенням майбутній засновник Києво-Печерського монастиря отримав від ігумена пророчу настанову: «Нехай буде на тобі благословення Святої Афонської Гори, від тебе виникне багато іноків». Згодом преподобний утворив перший руський монастир – Києво-Печерську обитель, через що був прославлений Церквою як начальник усіх руських ченців.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Столичный Благовестник

ОСТАННІ ПОДІЇ

Новини вікаріатства